728×90
728×90
728×90

HRVATSKA POBJEDILA RUSIJU 6:5 NA SVJETSKOM NOGOMETNOM PRVENSTVU 2018.

Hrvatska je u polufinalu Svjetskog prvenstva 2018.! Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva 2018. nakon što je u četvrtfinalu pobjedila Rusiju nakon jedanaesteraca 6:5 (2:2, 1:1). Ponovo dramatično. Hrvatska je u Sočiju pred oko 3 tisuće hrvatskih navijača i 42 tisuće ruskih navijača nastupila u izrazito napadačkoj formaciji 4-2-3-1 : Subašić – Strinić, Vida, Lovren, Vrsaljko – Rakitić, Modrić – Perišić, Kramarić, Rebić – Mandžukić, ponovo s Kramarićem kao “desetkom”. Međutim ta ofenzivnija formacija u prvom poluvremenu nije donijela pritisak na rusku momčad koja se branila s dvostrukim blokom i visokim presingom na hrvatsku posljednju liniju, što je otežavalo hrvatskoj veznoj liniji organizaciju napada. Tako je Rusija je povela krasnim golom Čeriševa u 31.minuti. Međutim Hrvatska je ponovo pokazala karakter i vratila se brzo u utakmicu u 39.minuti također krasnim golom glavom Kramarića nakon asistencije Mandžukića. U drugom poluvremenu puno bolja igra Hrvatske čemu je pridonio i ulazak Brozovića koji je pojačao veznu liniju. Rusija je počela igrati bunker. Šteta što Perišić nije uspio u 60.minuti zabiti, nakon njegovog udarca lopta se nevjerojatno odbila od unutarnje stative. Završio je regularan dio 1:1 i krenulo se u produžetke. U 101.minuti neizmjerno veselje hrvatskih navijača, nakon Modrićevog kornera Vida glavom zabija gol za 2:1 i završava prvi produžetak. U drugom produžetku hrvatski igrači su kontrolirali rezultat, iako su normalno ruski igrači uz gromoglasno navijanje ruske publike pokušavali raditi pritisak za izjednjačujući gol. I onda ponovo šok u 115.minuti. Pivarić bespotrebno igrajući rukom poklanja opasan slobodan udarac Rusima nakon kojega Rusi postižu glavom Fernandesa gol za 2:2. Nevjerojatno. Međutim, Hrvatska ponovo pokazuje momčadski karakter i u izvođenju jedanaesteraca je bolja od Rusije. Hrvatska će u srijedu 10. srpnja 2018. drugi put u svojoj povijesti igrati u polufinalu Svjetskog prvenstva, nakon Francuske 1998. godine kada je bila treća. Hrvatska će u polufinalu igrati protiv Engleske koja je u četvrtfinalu svladala Švedsku. Hrvatska može pobjediti Englesku i ostvariti povijesni ulazak u finale Svjetskog prvenstva u nogometu! Sretno Hrvatska!